Kursywa w wyrażeniach obcych nieprzyswojonych

Szanowni Eksperci,
Mam proste pytanie techniczne: Czy w książce naukowej o metodzie przekładu Biblii łacińskie terminy gramatyczne należy pisać kursywą? (np. accusativus cum infinitivo, participium praesentis activi).
Dziękuję!
A.K.
Łacińskie terminy, które zachowują oryginalną pisownię i nie odmieniają się w języku polskim, możemy zapisywać kursywą. Nie obejmiemy natomiast tym wyróżnieniem typograficznym tych terminów, które zostały zaadaptowane na poziomie ortograficznym i fleksyjnym, np. strona czynna i bierna we wszystkich czasach w indikatiwie i koniunktiwie (kursywa została tu użyta jako wyróżnienie przykładu).
Adam Wolański