Łączliwość judasza

Szanowni Państwo,
czy można napisać, że ktoś stoi przed judaszem (otworem w drzwiach), za judaszem lub po drugiej stronie judasza, jak stoi na zewnątrz? Czy będzie to sformułowanie poprawne, czy raczej należy tak przemodelować wypowiedź, żeby rzeczony ktoś stał po prostu przed drzwiami?

Jakub Jędrusiak
Standardowo mówimy, że ktoś stoi za drzwiami lub po drugiej stronie (drzwi), o czym można się przekonać, patrząc przez judasza (lub wizjer). Konstrukcje za judaszem (za wizjerem), przed judaszem (przed wizjerem) itd. nie są stosowane.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski