Laguionie w dopełniaczu

Moje pytanie dotyczy odmiany nazwiska francuskiego reżysera. Mianownik to Jean-François Laguionie. Interesuje mnie forma dopełniacza. Stwierdziłam, że teoretycznie powinno być Jeana-François Laguionie’a, ale fonetycznie mi to nie pasuje (wymowa Lagioni).

Nazwiska kończące się w wymowie na [i] odmieniają się w liczbie pojedynczej jak przymiotniki. Nazwisko Laguionie przyjmie w dopełniaczu formę: Laguioniego (lub w obocznym zapisie: Laguionie’ego).

Adam Wolański