Leasing

Szanowni Państwo!
Spytam nieco prowokacyjnie, świadom odejścia od preskryptywizmu we współczesnym językoznawstwie:

Dlaczego promują Państwo wymowę /lizing/ wyrazu leasing? W uszach anglisty brzmi ona jak /peezel/ (PSL) czy /ezelde/ (SLD) w uszach polonisty.

Z poważaniem
Tomasz Stramel
Szanowny Panie,
nie promujemy wymowy |lizig| – ona się po prostu przyjęła, i to dość dawno, bo jeszcze w latach 90. XX wieku.

Z pozdrowieniami
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski