Letkajenkka a letkajenka

W najnowszym wydaniu PWN-owskiego Wielkiego słownika ortograficznego zagadką dla mnie jest, o co chodzi z tą letkajenkką (-nkką!). Myślałem, że to błąd ale…
…ale jak jest błąd, to nie daje się odsyłacza albo
Czy można prosić o przybliżenie tego problemu? Skąd taka oboczność?
Lektajenkka to nazwa tańca pochodzącego z Finlandii. Jest to więc wyraz zapożyczony z języka fińskiego i występuje w polszczyźnie w dwóch postaciach – zgodnej z oryginałem, czyli z podwojoną spółgłoską, oraz spolszczonej: letkajenka (z pojedynczą spółgłoską).
W słowniku nie ma więc błędu.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski