Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół czy Liceum Ogólnokształcące Zespołu Szkół?

Szanowni Państwo,
moje pytanie dotyczy nazwy szkoły, w której pracuję. Otóż Rada Powiatu uchwałą zadecydowała o zmianie. Dotąd szkoła nosiła nazwę: Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 1. Obecnie uchwalono nazwę: Liceum Ogólnokształcące Zespołu Szkół nr 1, co budzi poważne wątpliwości wielu spośród nas – nauczycieli. Moim zdaniem poprawna była a poprzednia forma
Uprzejmie proszę o poradę.
Z poważaniem
Ewa Wesołowska
Oba wyrażenia są poprawne, oba mają podobne znaczenie, jednak każde z nich przydaje liceum ogólnokształcącemu nieco inny status. Wyrażenie Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 1 wskazuje na to, że liceum ogólnokształcące jest jednym z elementów instytucji noszącej nazwę Zespół Szkół nr 1. Wyrażenie Liceum Ogólnokształcące Zespołu Szkół nr 1 wnosi trochę inny sens – czyni z zespołu szkół coś na kształt właściciela liceum ogólnokształcącego lub jednostki nadrzędnej wobec niego.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski