Liczba pojedyncza zaimka wszyscy

Dzień dobry...

... i do sedna:

Jaka jest liczba pojedyncza słowa wszyscy?

Problem może banalny, ale... dyskutowaliśmy w wąskim gronie i zdania były podzielone :).

Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Zaimek wszyscy nie ma liczby pojedynczej. Jeśli chcemy powiedzieć o pojedynczej osobie ze zbioru, na które wskazuje wszyscy, mówimy: każdy. A zatem: Wszyscy dostali nagrody to to samo co Każdy dostał nagrodę. Formalnie rzecz biorąc, każdy i wszyscy są dwoma różnymi wyrazami.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski