Liczby i skróty

Szanowna Redakcjo,
czy zestawienie ze sobą liczby zapisanej słownie i skrótu (por. dwa mln, osiem kg, dziesięć cm) jest poprawne? Coraz częściej widuję taki zapis, który w moim odczuciu wydaje się być nieco nieestetyczny – lepiej wygląda dwa miliony czy 2 miliony.
Z poważaniem,
Dawid Rutkowski

Po wartościach liczbowych wyrażonych słownie nie stosuje się międzynarodowych oznaczeń jednostek miar. Używa się ich wyłącznie po wartościach liczbowych wyrażonych cyframi, ewentualnie w pewnych typach tekstów – po wartościach wyrażonych cyframi i skrótem literowym, por.

Długość odcinka wynosi 5 km (nie: Długość odcinka wynosi pięć km)
Powierzchnia Bangladeszu wynosi 144 tys. km² (nie: Powierzchnia Bangladeszu wynosi 144 tysiące km²)

Dopuszczalne jest ponadto stosowanie po liczbach zapisanych z użyciem cyfr oraz cyfr i skrótów literowych pełnych nazw jednostek miar, np. 25 kilometrów, 12 mln ton.

Adam Wolański