Liczenie czasu – ponownie

Czy za dwa dni może oznaczać za dwoma dniami wliczając trwający dzień jako cały dzień kalędarzowo, po tych dwóch dniach nie jako 24 h?
Jeśli piszemy o rachubie czasu, to pamiętajmy, że w słowach kalendarz, kalendarzowy itd. występuje en, a nie ę.
Co do zaś pytania – wyrażenie za dwa dni nie jest precyzyjne: wypowiedziane w poniedziałek o godz. 8.00 może odnosić się zarówno do środy do godz. 8.00 (bo dwa dni to 48 godzin), jak i do czwartku (bo liczymy dwa dni od końca poniedziałku). Język potoczny nie jest precyzyjny i nigdy taki nie był. Jeśli zależy nam na precyzji, to podawajmy rachubę godzinową.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski