Liczenie czasu

Szanowna Poradnio,
Dostałem odp.:
Jeśli rozmawiamy w październiku 2018 r. i zapowiadamy, że spotkamy się w maju za rok…Mi generalnie cały czas chodzi o to jak Pani to LICZY??? Język językiem, ale bez przesady by wszystko sprowadzać do ok 12 miesięcy. Dlaczego nie mogę tego za rok traktować rocznikowo, po prostu 2019-2018=1rok, czyli w maju za rok, bo rocznikowo 1 rok? Chyba, że liczyć rok od maja 2018. Podobnie z podawanie wieku podaje różnicę rocznika.
Na pytanie, jak liczę okres od października 2018 r. do maja 2019 r., odpowiadam: 2 miesiące + 4 miesiące = 6 miesięcy. 6 miesięcy to nie jest rok, ponieważ rok liczy 12 miesięcy.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski