Liczymy czas…

Dzień dobry,
Szanowna Poradnio, to podsumowywując, powiedzieć za rok, rok temu, rozumieć rocznikowo czy 12 miesięcznie, np. mówię w lutym, rok temu W Mikołajki?
Co do, do zobaczenia za tydzień na koniec programu to wskazuje tydzień, ale już na koniec programu, tym bardziej jeśli trwa dłużej to Tym mniej precyzyjnie liczę, chyba, że liczyć od początku programu czas.
Nie bardzo rozumiem pytanie. Być może gdyby interpunkcja listu była właściwa, to udałoby mi się z niego wydobyć istotę rzeczy. Zachęcam do stosowania poprawnych form – fleksyjnej podsumowując oraz ortograficznej mikołajki.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski