Liliowobiały to nie to samo co liliowo-biały

Szanowni Państwo!
Bardzo głowię się nad poprawnością zapisania zwrotu liliowo-biały. Wszystkie poradniki/słowniki wskazują na zapis bez łącznika, czyli liliowobiały, natomiast w pewnym dyktandzie znalazł się zapis z łącznikiem. Czy wprowadzono wyjątek?
Z poważaniem
Paweł Plinta
Liliowobiały to ‘biały z odcieniem liliowym’, natomiast liliowo-biały to ‘liliowy i biały’. Jeśli więc w dyktandzie była mowa o czymś, co składa się z dwóch kolorów (liliowego i białego), to zapis z łącznikiem był poprawny, tak jak poprawny jest zapis biało-czerwona mówiący o polskiej fladze.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski