Linia lotnicza czy linie lotnicze?

Szanowni Państwo!
Mam pytanie dotyczące sformułowania linia lotnicza dla określenia przedsiębiorstwa lotniczego: czy jest dopuszczalne użycie liczby pojedynczej? Czy należy używać liczby mnogiej: linie lotnicze (tak jak jest podane w Słowniku języka polskiego PWN)? Czy obie formy są poprawne? Czy w jakimś kontekście lepsze byłoby użycie liczby pojedynczej?
Z wyrazami szacunku
Adam Depta
Szanowny Panie,
choć linie lotnicze (w liczbie mnogiej) są formą standardową i najczęstszą, to coraz powszechniejsza praktyka używania tego wyrażenia w liczbie pojedynczej (linia lotnicza) sprawiła, że i ta druga forma się przyjęła. Oczywiście, w nazwach własnych należy posługiwać się tylko taką formą, pod którą przedsiębiorstwo funkcjonuje w oficjalnych dokumentach (a więc tylko Polskie Linie Lotnicze LOT).
Z pozdrowieniami
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski