Lista osób, krzywda, zadośćuczynienie i inwentura

Szanowni Państwo!

Chodzi o zdania: „Mamy listę wszystkich osób, które skrzywdziliśmy i którym gotowi jesteśmy zadośćuczynić. Sporządziliśmy ją przy dokonywaniu inwentury”. W pierwszym występują dwa elementy/warunki: „osoby” oraz „gotowość”. Oba zaistniały razem podczas dokonywania inwentury, na co wskazuje spójnik „i”. Czy dobrze rozumiem? Czyli nie tak, że najpierw osoby, później inwentura, a jeszcze później gotowość?

Z poważaniem - Dociekliwy

Szanowny Panie,

nie bardzo rozumiem Pańskie wątpliwości. Spójnik i łączy zdania: które skrzywdziliśmy ze zdaniem: którym gotowi jesteśmy zadośćuczynić. Następne zdanie mówi o tym, że lista tych osób została sporządzona przy dokonywaniu inwentury. Zwrot: jesteśmy gotowi zadośćuczynić należy odczytywać jako skutek krzywdy.

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski