Literaturowy

Czy w języku polskim dopuszczalny jest przymiotnik literaturowy, odnoszący się do np. do danych zawartych w różnego rodzaju literaturze? Często można go znaleźć w różnego rodzaju pracach naukowych (dyplomowych).
Istotnie, mamy do czynienia ze specjalizacją znaczenia przymiotników utworzonych od rzeczownika literatura: literacki – ‘odnoszący się do literatury traktowanej jako twórczość artystyczna’, literaturowy – ‘odnoszący się do literatury rozumianej jako bibliografia’. Ten drugi jest synonimem przymiotnika bibliograficzny i tworzy następujące połączenia: opracowanie literaturowe, pozycje literaturowe, badania literaturowe, przegląd literaturowy itd. Choć jest on zapewne rzadziej używany niż bibliograficzny, to ma już ugruntowaną pozycję w tekstach naukowych, a zatem jest aprobowany. Jako też że jest poprawnie utworzony, nie można mu nic zarzucić.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski