Lituanoznawstwo

Szanowna Redakcjo,
czy chcąc wprowadzić pojęcie analogiczne do rosjoznawstwa, ale dotyczące Litwy, lepiej użyć słowa litwoznawstwo (oraz litwoznawczy, litwoznawca, litwoznawczyni itd.), czy raczej lituanoznawstwo (lituanoznawczy, lituanoznawca, lituanoznawczyni itd.)?

Z wyrazami szacunku
Kamil
W języku naukowym używa się pojęć lituanoznawstwo, lituanoznawczy, lituanoznawca, lituanoznawczyni (np. wstęp do lituanoznawstwa; na studiach w Mińsku był uczniem prof. Walerego Czekmana, wybitnego lituanoznawcy; badania lituanoznawcze). Oczywiście, mówi się również lituanoznawczyni na ‘kobietę specjalizującą się w lituanistyce’ (jest to nauka o języku, literaturze, kulturze i dziejach Litwinów i Żmudzinów, poddyscyplina bałtystyki). Słowniki nie notują jednak wymienionych wyrazów (z pewnością zamiast lituanoznawca, lituanoznawczyni wystarczą lituanista i lituanistka).
Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie