Löwy

Nazwisko Żydów mieszkających na przełomie XIX i XX w. w Wielkopolsce pisało się Löwy. Jak je odmieniać w l. poj. i mn.? Proszę o podanie pełnej deklinacji.
Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź,
Jacek Jackowski
Nazwisko Löwy należy odmieniać jak przymiotniki, jeśli odnosi się do mężczyzny, lub pozostawić nie odmienione, gdy nazywa kobietę. Odmiana w liczbie pojedynczej w związku z tym nie stanowi problemu: DB. Löwy'ego, C. Löwy'emu, NMs. Löwym.
Kłopotliwy jest mianownik liczby mnogiej: w tym przypadku albo zachowujemy nazwisko w postaci nieodmiennej, dodając przed nim jakiś wyraz wskazujący na wielość osób tym nazwiskiem nazywanych, np. państwo (bracia) Löwy, albo używamy końcówki rzeczownikowej, tworząc formę Löwy'owie. W pozostałych przypadkach: DB. Löwych, C. Löwym, N. Löwymi, Ms. Löwych.
Wołacz w obu liczbach jest równy mianownikowi.
Jan Grzenia