Lubić coś najbardziej

Interesuje mnie, czy stwierdzenie lubić coś najlepiej jest poprawne. Wielokrotnie słyszałem takie sformułowanie w mowie potocznej i uważałem to za pospolity błąd jak kupywać czy wogle, ale ostatnio owo sformułowanie pojawiło się w reklamie emitowanej w radiu. Czy np. zdanie Najlepiej lubię kolor zielony ma w ogóle sens? Jeżeli tak to czy jest poprawne i jednoznaczne z Najbardziej lubię kolor zielony?

Z góry dziękuję za odpowiedź,
Adrian Wilk
Najlepiej to forma stopnia wyższego przysłówka dobrze. Tak, jak nie mówimy: *Lubię to dobrze, tak nie mówimy: *Lubię to najlepiej. Mówimy zaś: Lubię to bardzo i Lubię to najbardziej.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski