M. Boska

Czy dopuszczalny jest skrót M. Boska, M. Boża? Chodzi oczywiście o Matkę Boską.
Nie, nie jest dopuszczalny. Za pomocą tego typu jednoliterowych skrótów zapisujemy wyłącznie imiona występujące obok nazwisk, np. K. Kowalski, tj. Karol Kowalski.
Formy M. Boska, M. Boża (podobnie jak spotkana przeze mnie w jednym z polskich miast forma ul. K. Wielkiego, tj. Kazimierza Wielkiego) są zdecydowanie niepoprawne, wręcz rażące.
Małgorzata Marcjanik, prof., Uniwersytet Warszawski