MMAe XV

Witam, co oznacza skrót MMAe XV 101 w słowniku staropolskim S. Urbańczyka? Występuje on po cytacie do słowa opona: „Pro gunfis ferreis ad distentandum purpureum pauimentum dictum oppona super lectum … regis” MMAe XV 101?
Pomocy
Z poważaniem
MMAe XV – Monumenta medii aevi historica res gestas Poloniae illustrantia. Pomniki dziejowe wieków średnich do objaśnienia rzeczy polskich służące, Kraków 1874 i n. T. XV: Rachunki dworu króla Władysława Jagiełły i królowej Jadwigi z lat 1388 do 1420, wydał Franciszek Piekosiński, Kraków 1896. (w zasobach internetowych np.: https://polona.pl/item/rachunki-dworu-krola-wladyslawa-jagielly-i-krolowej-jadwigi-z-lat-1388-do-1420,NzE5MDQz/#info:metadata). Można się dowiedzieć z tego dzieła wiele o życiu codziennym i np. upodobaniach kulinarnych dworu królewskiego na Wawelu. Gorąco zachęcam do lektury.
Kazimierz Sikora, Uniwersytet Jagielloński