Madka ma horom curke

Czy błędne zapisy pincet, madka można nazwać memobłędami, czy lepiej określić je opisową formułą jako błędy celowo popełniane przez autorów memów, a następnie powielane dla zabawy, krytyki przez innych?

Błąd to nieświadome użycie wyrazu (konstrukcji itd.) niezgodnego z normą językową. W opisanej sytuacji posługiwanie się formami madka, mam horom curke, pińcet itd. jest jak najbardziej świadome. Mamy tu więc raczej do czynienia z powielaniem czyichś błędnych sposobów posługiwania się językiem (w celach prześmiewczych) – zarówno przez autorów memów, jak i przez tych, którzy te memy powielają.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski