Mariolu! czy może Mariolo!

Szanowni Państwo,
mam w kręgu znajomych przeuroczą koleżankę o imieniu Mariola, no i jestem jedynym zwracającym się do niej Mariolo. Nie, ja nie o agonii wołacza w języku polskim. Ci nieliczni niemianownikowi i tak wolą formę Mariolu. Błędna analogia do zdrobnień (Jola – Jolu)? Czy może ja się mylę?
Dziękuję za uwagę.
Nie myli się Pan, ale nie mylą się też „ci nieliczni niemianownikowi”. Najlepiej niech Państwa koleżanka Mariola sama powie, jak chciałaby, aby ją wołano. Bo słowniki pozwalają Mariolę wołać i tak, i tak.
Mirosław Bańko