Medtronic

Dzień dobry Państwu!
Uprzejmie proszę o wyjaśnienie, jaka powinna być prawidłowa forma dopełniacza l. poj. nazwy przedsiębiorstwa Medtronic. Kiedy rejestruję się w recepcji budynku, w którym firma się znajduje, mówię: Do Medtronica, ale zacząłem mieć wątpliwości po przeczytaniu Państwa porady, że skrótowce powinny mieć w tym przypadku końcówkę -u. Forma Do Medtronicu brzmi dla mnie bardzo nienaturalnie. Bardzo zależy mi na odpowiedzi, ponieważ uczę zatrudnionych tam cudzoziemców polskiego.
Nie ma jednoznacznych reguł mówiących, która męska nazwa własna (nazwa firmy) przybiera w dopełniaczu końcówkę -a, a która -u – decyduje o tym uzus. Tak więc jeśli pracownicy firmy posługują się formą (dla, do, z…) Medtronica, to zapewne ta właśnie forma jest poprawna.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski