Mejl i mejlowy

Szanowni Państwo,

gdy użyłem w oficjalnym piśmie przymiotnika mejlowy, to naszła mnie wątpliwość, czy aby taki zapis nie cechuje się potocznością i nie powinien zostać zmieniony na mailowy. Analogiczna kwestia tyczy się pary mejl i mail. Proszę o opinię.

Z wyrazami szacunku

Czytelnik

Szanowny Panie,

przyznam, że mnie samej zdarza się używać form mejl, mejlowy, mejlować w korespondencji oficjalnej, bo już nie odbieram tych słów jako potoczne. Jeśli jednak mamy co do tego wątpliwości, możemy kierować się wskazaniami słownika, a ten (jak wiadomo) kwalifikuje te wyrazy jako nacechowane stylistycznie.

Łączę serdeczne pozdrowienia

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski