Méliès i de Funès w odmianie

Szanowni Państwo!
Proszę o wskazanie właściwej odmiany nazwiska Méliès. Czy w dopełniaczu przybierze ono formę Mélièsa, Méliès’a czy może Méliès’go? Moje wątpliwości wynikają z zestawienia reguły ortograficznej 66.5 pochodzącej z Wielkiego słownika ortograficznego PWN z odmianą słownikową nazwiska de Funès. Czy wspomniana reguła odnosi się do obu wymienionych nazwisk? Jeśli tak, dlaczego nazwisko francuskiego komika nie jest odmieniane przymiotnikowo?
Z pozdrowieniami
Paulina Piasecka
Nazwiska te wymawiać należy [meljes, defines], najlepiej z akcentem na ostatniej sylabie. A skoro kończą się na wymawianą spółgłoskę, nie ma wątpliwości, że zastosowanie ma reguła [243] Wielkiego słownika ortograficznego PWN oznaczona też jako 66.1.
Powinniśmy je odmieniać Mélièsa, de Funèsa itd.
Jan Grzenia