Mem

Chciałbym spytać, jaka jest poprawna odmiana słowa mem (chodzi o internetowy obrazek) w bierniku: Stworzyć Mem czy Mema. Słownik podaje, że wyraz ten jest w bierniku nieodmienny, jednak spotykam się z formą mema.
Przede wszystkim nie ma powodu, by nazwę mem zapisywać od wielkiej litery, poprawny zapis zatem to: mem. Co do odmiany – wzorcowa forma biernika to ta bez końcówki (stworzyć mem), jednak wyraz ten często występuje z końcówką -a (stworzyć mema), co należy uznać za odmianę dopuszczalną w języku potocznym.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski