Metallica

Dzień dobry.
Interesuje mnie, jak należy poprawnie odmieniać nazwę zespołu Metallica w dopełniaczu liczby pojedynczej? Czy może Metalliki, czy inaczej ?
Dziękuję.
Jeśli jest to nazwa rodzaju żeńskiego, to odmieniamy ją Metallica – Metalliki. Za wzór można przyjąć np. odmianę Vittorio De Sica – Vittoria De Siki, zob. Wielki słownik ortograficzny PWN. Czytamy oczywiście [s-ika], nie [śika].
Mirosław Bańko, PWN