Mgr inż. poż.

Szanowni Państwo,
uzyskałem tytuł zawodowy magistra inżyniera pożarnictwa. Czy używanie skróty w postaci mgr inż. poż., stosując analogię do inżyniera architekta, jest prawidłowe?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Z poważaniem
Tomasz K.
Na pewno skrótem słowa pożarnictwo jest poż., a skrótem wyrażenia magister inżyniermgr inż.. Można więc sądzić, że połączenie tych skrótów da mgr inż. poż. Czy zaś używanie go jest zgodne ze zwyczajem panującym w środowisku – to rozstrzygnie już nie językoznawca, lecz specjalista od pożarnictwa.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski