Miasto Stołeczne Warszawa

Dzień dobry,
na pieczęciach i drukach spotyka się ostatnio pisownię Urząd miasta stołecznego Warszawy (środkowe wyrazy pisane małymi literami). Wydawało mi się, że obowiązuje pisownia nazwy urzędu oraz miasta wielkimi literami, np. Miasto Stołeczne Warszawa, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, natomiast małymi literami pisano skrót m.st., np. Urząd m.st. Warszawy, Prezydent m.st. Warszawy. Proszę o opinię, jaka pisownia jest prawidłowa.
W. Pietrusiewicz
Nazwa Urząd Miasta Stołecznego Warszawy jest urzędowa i oficjalna, należy więc ją zapisywać wielkimi literami, to nie ulega wątpliwości. Błędna pisownia pojawia się, być może, pod wpływem skrótu, w którym muszą wystąpić małe litery.
Osobnym zagadnieniem jest zapis nazwy urzędu prezydenta miasta, problem może naświetlić lektura porad w archiwum.
Jan Grzenia