Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina lub Koncert Chopinowski

Szanowni Państwo,
mam następujące pytanie: gdy w tekście mowa jest o konkretnym konkursie (np. X Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina), jego nazwę skrótową (Konkurs Chopinowski) należy zapisać małymi, czy wielkimi literami?

Łączę wyrazy szacunku
Każdy kolejny Międzynarodowy Konkurs Pianistycznym im. Fryderyka Chopina nazywa się często – krócej – Konkursem Chopinowskim, dlatego wielkie litery dają się tutaj obronić. Na stronie internetowej Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina (https://chopin2020.pl/pl) widnieje baner: Warszawa stolicą światowej pianistyki – XVIII Konkurs Chopinowski od 2 do 23 października 2020 r.
Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie