Mieszkaniec Bogoty

Szanowni Państwo,
piszę z prośbą o podanie poprawnego rzeczownika na określenie mieszkańca Bogoty (bogotanin, bogotanie?). Będę wdzięczna za pomoc.

Pozdrawiam
Kornelia M.
Jeśli tworzymy nazwę mieszkańca za pomocą przyrostka -anin (-anka), a tak w tym wypadku raczej postąpimy, to musimy zmiękczyć ostatnią spółgłoskę tematu. Ponieważ [t] wymienia się na [ć], uzyskamy formy: bogocianin, bogocianka.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski