Mieszkaniec Bośni

Witam serdecznie.
Chciałbym się dowiedzieć, jak powinniśmy mówić na mieszkańców Bośni? Czy nazwę narodu zapożyczyć bezpośrednio od nazwy regionu (Bośniacy), czy też używać formy Boszniacy?
Zarówno mieszkaniec Bośni, jak i członek narodu bośniackiego, to Bośniak. Nie istnieje odrębna nazwa na mieszkańca państwa – używamy tej samej, która nazywa członka narodu, nawet jeśli jest to mylące.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski