Minima

Szanowny Państwo,
interesuje mnie odmiana synonimu robotnicy małej (minor) w terminologii myrmekologicznej – minima. Dopełniacz liczby mnogiej to minim?

Pozdrawiam
Czytelnik
Nie znalazłam nazwy minima w interesującym Pana znaczeniu – ‘gatunek mrówki’ (SJP pod red. W. Doroszewskiego rejestruje identycznie brzmiący rzeczownik używany w terminologii muzycznej – ‘nuta o ustalonej długości brzmienia’). Bez wątpienia jednak jego dopełniacz liczby mnogiej brzmi minim (tak jak mamamam).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski