Miniwykład o pisowni i łączliwości leksykalnej

Szanowni Państwo,
bardzo proszę o odpowiedź na dwa pytania:
1. Czy pisownia słów miniekosystem i miniwykład jest poprawna?
2. Czy możemy coś wykonać za pomocą metody, czy wyłącznie ją stosując?

Z wyrazami szacunku
MS
Ad 1. Przedrostki mini- i eko- (oraz ich połączenia) piszemy łącznie, por. np. minispódniczka, minikabaret, minireportaż; ekoklimat, ekokonwersja.
Ad 2. Reguły łączliwości leksykalnej w normie wzorcowej nakazują nam zastosować lub wykorzystać metodę, użyć metody, posłużyć się metodą. Wyrażenie za pomocą łączy się zasadniczo z rzeczownikami konkretnymi, np. za pomocą wiertarki wywiercił dziurę w ścianie.
Adam Wolański