Mirella i Mirelka

Witam.
Moje pytanie dotyczy odmiany, a raczej zdrobnienia imienia Mirella – otóż są dwie formy tego imienia: Mirela i Mirella. Czy forma Mirelka dotyczy obydwu pełnych form (czy wówczas drugie l zamienia się w k), czy też prawidłowa będzie Mirellka? To samo w przypadku Mirelcia czy Mirellcia? Znalazłam używane obydwie formy przy zdrobnieniach, ale która jest prawidłowa?
Pozdrawiam
Anna Podsiad
Drugie l nie zamienia się w k, tylko po prostu ginie, inaczej mówiąc – obca pisownia polszczy się przed polskim przyrostkiem. Wprawdzie proces taki nie jest obligatoryjny i można wskazać wyrazy pochodne, utworzone na gruncie języka polskiego od wyrazów przezeń zapożyczonych, a mimo to zachowujące obcą grafię (np. developerski), ale zdrobnienia mają przecież wyrażać sympatię i sygnalizować bliskość, a trudno mówić o bliskości, gdy używa się niepolskiej – a więc obcej – formy imienia. Poza tym podwójnego ll w formach Mirellka i Mirellcia i tak prawie nie sposób wymówić, sama wymowa więc skłania do zapisu Mirelka i Mirelcia.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski