Mocne strony a zalety

Czy mocne strony i zalety to to samo? Tak samo jeśli chodzi o słabe strony i wady.
Wady i zalety to cechy (np. Jej wadą była gadatliwość, Uczciwość to jej ogromna zaleta), podczas gdy słabe strony i mocne strony to także umiejętności, predyspozycje oraz właściwości, które mogą się przydać w jakiejś sytuacji lub mogą stanowić przeszkodę. Powiemy zatem: Jego słabą stroną były języki, ale już nie: Jego wadą były języki (a raczej: Brak znajomości języków był jego wadą).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski