Modernizacja pisowni w aktach prawnych

Dzień dobry, mam problem z zapisem partykuły nie z imiesłowami. Czy w tekście odwołującym się do aktów prawnych (ustaw, rozporządzeń) sprzed 1997 roku i przywołującym definicje zawarte w tych aktach, powinnam stosować oryginalną pisownię rozłączną? Np. jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej?

Nie ma potrzeby stosowania – ani w wypadku cytatu, ani parafrazy – oryginalnej pisowni rozłącznej partykuły nie-. Warto jednak przy pierwszym tego rodzaju odwołaniu wspomnieć (np. w przypisie lub wstawce nawiasowej), że zmodernizowano pod tym względem pisownię w związku ze zmianą ortografii w 1997 r.

Adam Wolański