Modi, Modiego

Szanowni Państwo,
Proszę o radę, jak prawidłowo odmieniać w języku polskim nazwisko premiera Indii. Do tej pory wydawało mi się, że odmiana wygląda podobnie, jak kończących się na -i nazwisk włoskich – Modi, Modiego (jak Modigliani, Modiglianiego). Niedawno jednak przeczytałam w „Polityce” artykuł, gdzie stosowano pisownię z apostrofem – Modi’ego. Czy dla języka gudżarati obowiązują inne normy niż dla włoskiego?
Z poważaniem
Monika
W formie *Modi’ego mamy do czynienia nie tyle z błędem w odmianie, ile niepoprawnym zapisem tejże odmiany. Apostrof jest oczywiście zbyteczny. Poprawnie napiszemy np.:
Zaprzysiężenie rządu Narendry Modiego.
Adam Wolański