„Mój Walor”

Dzień dobry,

chciałem poprosić o wskazanie właściwej formy dopełniacza dla nazwy własnej (produkt bankowy) „Mój Walor”.

Wydaje się, że poprawnie powinno być „Mojego Waloru”, bo taka jest odmiana wyrazu walor traktowanego jako rzeczownik o rodzaju męskim, rzeczowym. Jednak prawda jest taka, że narzuca się wręcz odmiana pt. „Mojego Walora”, która byłaby odpowiednia, gdyby to był rzeczownik osobowy. Jak więc traktować nazwę własną jaka jest nazwa „Mój Walor”? :)

Z góry dziękuję za pomoc

Nadal traktować jako rzeczownik nieżywotny w rodzaju męskim i odmieniać w dopełniaczu: „Mojego Waloru”, podobnie jak rzeczownik w wyrażeniu pospolitym: mój rowermojego roweru.

Adam Wolański