Moja osoba, czyli ja

Szanowni Państwo,

czy zwrot moja osoba (przykładowo: jeśli chodzi o moją osobę, to…, bardzo to dotknęło moją osobę… itp.) jest poprawny? Kim właściwie jest ta osoba, czy w ten sposób można zastępować po prostu zaimek ja?

Pozdrawiam

Niektórzy zastępują zaimek ja wyrażeniem moja osoba, bo zapewne wydaje im się to bardziej oficjalne i bardziej staranne. Na ogół jednak taki zabieg jest odbierany jako manieryczny i pretensjonalny.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski