Moravec

Szanowni Państwo!
Jak prawidłowo należy odmieniać nazwisko austriackiego naukowca – Hans Moravec? Choć pochodzi z kraju niemieckojęzycznego, nazwisko jest słowiańskie, mnie osobiście pasuje więc odmiana Moravca, z Moravcem itd. Niektórzy twierdzą jednak, że należy zachować eMoraveca itd.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
PWN-owskie słowniki poprawnej polszczyzny w haśle problemowym nazwiska w odniesieniu do nazwisk męskich zakończonych na -ec podają informację: „W nazwiskach nie mających odpowiedników wśród rzeczowników pospolitych o zachowaniu lub opuszczeniu e w odmianie decyduje swojskość lub obcość nazwiska, np. Wujec – D. Wujca, Janiec – D. Jańca, Pawelec – D. Pawelca, ale: Perec – D. Pereca”. Wynika stąd, że bardziej uzasadniona jest odmiana Moravec – Moravca, ale zwolennicy formy Moraveca moga się bronić tym, że poczucie swojskości bywa subiektywne.
Mirosław Bańko, PWN