Mosquito

Znalazłam już w Państwa odpowiedziach wyjaśnienie, jak odmieniać angielskie nazwy samolotów kończące się literą e, która nie jest wymiawiana (Spitfire – Spitfire'a). Wciąż jednak nie wiem jak odmieniać nazwę Mosquito (brytyjski nocny myśliwiec) – czy może w ogóle nie należy jej odmieniać?
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Zasadniczo można to słowo odmieniać – jak jelito – ale czy trzeba? Podobnie brzmiąca nazwa stolicy Ekwadoru – Quito – jest nieodmienna. Jeśli ma Pani obawy, co pomyśli sobie czytelnik, gdy natrafi na zdanie „Latałem na Mosquicie”, i jeśli sądzi Pani – skądinąd słusznie – że „Latałem na Mosquito” brzmi niezręcznie, pozostaje napisać: „Latałem na myśliwcu Mosquito”.
Mirosław Bańko