Muzeum Miasta Zielonej Góry

Szanowni Państwo,
będę niezmiernie wdzięczna za odpowiedź na pytanie: która z nazw jest poprawna:
- Muzeum Miasta Zielonej Góry
- Muzeum Miasta Zielona Góra ??
Niestety w samym mieście, w urzędach używa się obu tych form na przemian (np. Prezydent Miasta Zielona Góra, innym razem Prezydent Miasta Zielonej Góry itp.).
Osobiście skłaniałbym się do nazwy Muzeum Miasta Zielona Góra (kierując się analogią np.: koncert Maanamu ale koncert zespołu Maanam), ale nie mam pewności.
Ponieważ jest to problem bardzo często pojawiający się w mieście (i nadal nie rozwiązany jednoznacznie), byłabym bardzo zobowiązana za odpowiedź z wyjaśnieniem tej kwestii.
Z poważaniem
Anitta Maksymowicz
Muzeum Ziemi Lubuskiej
Trafniejsza od analogii do zespołu Maanam wydaje mi się analogia do innych miast. Otóż mówimy Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Urząd Miasta Wrocławia itp. W takim razie naturalna jest też konstrukcja Muzeum Miasta Zielonej Góry. Pozostawienie nazwy miasta w mianowniku byłoby uzasadnione tylko wtedy, gdybyśmy obawiali się, że na podstawie formy odmienionej trudno będzie komuś odtworzyć formę podstawową. Ale Zielona Góra jest dużym i znanym miastem, więc obawa taka nie zachodzi.
Mirosław Bańko