Myślnik między zdaniami składowymi

Szanowni Państwo,
mam wątpliwości interpunkcyjne co do zdań: Zrobić – zrobię, tylko nie wiem kiedy, Gdy przyjadę, pójdę do biblioteki(,) i tam mnie znajdziesz.
W pierwszym myślnik wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem, w drugim nie jestem pewien. Gdyby zmienić szyk, tak żeby zdanie podrzędne Gdy przyjadę znalazło się na drugim miejscu, nie byłoby wątpliwości, że trzeba je obustronnie oddzielić przecinkiem. A co w takiej wersji?

Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Polskie normy interpunkcyjne pozwalają na to, aby użyć myślnika w sytuacji, gdy chcemy oznaczyć moment zawieszenia głosu (pauzę retoryczną) przed członami dopowiedzianymi (pomimo spójników łącznych). Nie ma zatem przeciwskazań, by użyć tego znaku także w drugim z przytaczanych wypowiedzeń.
Adam Wolański