Myślnik na końcu wiersza

Szanowni Państwo,
czy jest rzeczą dopuszczalną pozostawienie myślnika na końcu wiersza, czy może zależy to od jego funkcji? Na przykład myślnik jako pauza dialogowa.
Z wyrazami szacunku
Czytelnik
W tekście ciągłym, którego wiersze liczą powyżej 40 znaków, należy – zgodnie z normami edytorskimi – pozostawić na końcu wiersza znak myślnika, w tym także myślnik występujący w funkcji pauzy dialogowej (oddzielającej dialog od narracji).
Adam Wolański