Myszka Minnie czy Mini?

Jak napisać Myszka Miki (czy Mickey) i Myszka Minnie (czy Mini)? Problem dotyczy mieszania składników polskich z angielskimi oraz potrzeby zachowania konsekwencji w obrębie jednego tekstu. O dążeniu do niemieszania polskiego z angielskim świadczy to, że w PWN-owskim słowniku ortograficznym są tylko Mickey Mouse oraz Myszka Miki, nie ma natomiast Myszki Mickey, która najbardziej pasowałaby do Myszki Minnie.
W tym wypadku może chodzić o chęć uniknięcia niejednoznaczności, gdyż nazwa Myszka Mini wywoła w umyśle Polaka obraz małej myszki. Tymczasem Minnie to zdrobnienie od Minerva, bo tak nazywała się myszka jako bohaterka komiksów, a poza tym z pewnością nie była mała. Sądzę, że trzeba zaakceptować tę nazwę, nawet mimo ewentualnych zastrzeżeń do jej hybrydycznej formy (tzn. mieszającej elementy z różnych języków). Oprócz podanej przyczyny działa tu mocno utrwalony zwyczaj.
Jan Grzenia