Na kontynencie europejskim, czyli w Europie

Dziękuję za odpowiedź dotyczącą kontynentów. W moim pytaniu jednak chodziło również o inną różnicę: dlaczego nie pytamy w jakim kontynencie? albo nie odpowiadamy na Europie, na Azji, tak by ten sam przyimek był używany zarówno w pytaniu, jak i odpowiedzi?
Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć, dlaczego rzeczownik kontynent łączymy z przyimkiem na, mimo że nazwę konkretnego kontynentu (który nie jest postrzegany jako wyspa) – z przyimkiem w. Tak jest, po prostu.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski