Na który czy na którą?

dzień dobry

czy w zdaniu poniżej użycie wyrażenia "na który" [w odniesieniu do adresu] jest właściwe?

czy raczej powinno być użyte wyrażenie "na którą" [w odniesieniu do skrytki]?

"Dodatkowo informujemy, że xxxxx posiada skrytkę na platformie ePUAP (Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej) pod adresem xxxx, na który można kierować korespondencję."

dziękuję bardzo

 Użycie formy na którą wskazywałoby na to, że korespondencję można kierować na platformę ePUAP, gdyż to słowo platforma jest ostatnim rzeczownikiem żeńskim w zdaniu nadrzędnym, a zatem to z tym wyrazem składniowo łączy się zaimek wprowadzający zdanie podrzędne. Jeśli korespondencja jest na kierowana na skrytkę, to należało użyć formy na którą i tak skonstruować zdanie nadrzędne, aby to skrytka była w nim ostatnim rzeczownikiem żeńskim (np. xxxxx posiada na platformie ePUAP (Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej) skrytkę pod adresem xxxx, na którą można kierować korespondencję). Jeśli korespondencja jest kierowana na adres, to przytoczone przez Panią zdanie jest poprawne.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski