Na razie e-sport

Witam serdecznie,
mam wątpliwości dotyczące słowa e-sport/esport. Jestem niemal przekonany, że obowiązuje pierwsza wymieniona tu wersja, jednak, o ile to możliwe, chciałbym uzyskać potwierdzenie oraz uzasadnienie, które trudno mi było znaleźć. Wpadłem m.in. na taką definicję –https://dobryslownik.pl/slowo/e-sport/222634/0/236534/, jednak czy całkowicie wyklucza to niepoprawność łącznej pisowni tego słowa?
Z wyrazami szacunku
Jacek Pawlas
Pisownia e-sport (skrót od ang. electronic sport, dosł ‘elektroniczny sport, sport uprawiany drogą elektroniczną’) jest jak najbardziej uzasadniona, chodzi przecież o wirtualną rywalizację, w której przedmiotem działań zawodników pozostają gry komputerowe (ludzie grają i zarabiają czasami duże pieniądze…). Tak samo pisze się e-learning, e-biznes, e-book, e-consulting, e-commerce itp. (wszystkie wyrazy w takiej postaci odnotowuje Wielki słownik ortograficzny PWN, red. E. Polański, Warszawa 2017). Zauważam jednak, że coraz częściej w rozmaitych tekstach internetowych pojawia się pisownia esport lub eSport (także pluralne formy esports, eSports) rodem z angielszczyzny (por. Many eSports events are streamed online to viewers over the internet). Forsują ją w style bookach niektóre obcojęzyczne pisma specjalistyczne. Jeśli coraz więcej graczy będzie rezygnować z dywizu po przedrostku e-, zapis łączny słowa esport (esports), eSport (eSports) stanie się faktem i trzeba będzie – chcąc nie chcąc – uznać go za dopuszczalny. Na razie piszmy e-sport i e-sports.
Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie