Nadawcą ma być dwudziestoletnia kobieta…

Szanowni Państwo,
moje pytanie dotyczy formy nagłówka, jakiej należy użyć w nietypowej korespondencji prywatnej. Nadawcą ma być dwudziestoletnia kobieta, a adresatem – trzydziestoparoletni mężczyzna, którego nadawca nie zna osobiście, a jedynie z tekstów zamieszczonych w internecie (adresat jest dziennikarzem obywatelskim). Celem listu jest nawiązanie prywatnego kontaktu z adresatem, aczkolwiek nie chodzi o kontakt o zabarwieniu damsko-męskim.
Z wyrazami szacunku,
Helena E.
Najodpowiedniejszą formą rozpoczęcia maila w opisanej sytuacji będzie Szanowny Panie lub Szanowny Panie Redaktorze (jeśli wiadomo na pewno, że adresatem jest dziennikarz).
Małgorzata Marcjanik, prof., UW